Akrikor Silikonlu Örtücü Astar Beyaz 2.5Lt 3.5Kg

184
75,00 ₺
KDV Dahil

Akrikor Silikonlu Örtücü Astar Beyaz  2.5Lt 3.5Kg

Sıva, brüt beton, sunta, gaz beton, tuğla ve betopan vb. yapı elemanlarında üst kat sarfiyatını azaltmak ve düzgün yüzey sağlamak amacıyla kullanılır.

Detaylar için Yüzey Hazırlama ve Uygulama bölümüne bakınız.

Akrilik bağlayıcının, silikon reçinesi ile modifiye edilmesi sayesinde su emme özelliği çok düşük, su buharı geçirgenliği yüksek, su ile inceltilebilen, rahatsız edici kokusu olmayan örtücü bir dış cephe astardır.

Uygulandığı yüzeylerde emiciliği azaltır ve son katın kapamasını güçlendirir.

Son kata düzgün dayanıklı alt yüzey hazırlanmasını sağlar, son kat sarfiyatını azaltır.

YENİ BOYANACAK YÜZEYLER- Akrikor Silikonlu Örtücü Astar uygulanacak yüzeyler serbest kum, toz ve yağ gibi yapışmayı azaltıcı maddelerden arındırılmalıdır. Yeni sıvalı yüzeylerde min. 21 gün (20°C için önerilen süredir.) sıvanın prizlenmesi için beklenmelidir.

Yüzeyde kalıp ayırıcılardan yağ vb. kalıntılar var ise kimyasal yıkama ile temizlenmeli ve durulanmalıdır. Yüzeyde sıva bozuklukları macun ile doldurulmalı ve çok düzgün yüzey elde edilmek isteniyorsa sıvalı yüzey raspalanmalıdır.

Tüm yüzeydeki macun uygulanabilir. Macun kuruduktan sonra hafif zımparalanabilir. Zımpara tozları yüzeyden uzaklaştırılmalıdır. Uygulama yüzeyi kuru olmalıdır. Akrikor Silikonlu Örtücü Astar uygulamasından min. 12 saat sonra üzerine tüm Marshall Su Bazlı Dış Cephe son kat ürünlerinden uygulanabilir.

ESKİ BOYALI YÜZEYLER- Yüzeyde bulunan gevşek, kabarmış boyalar temizlenmeli, yüzeydeki seviye bozuklukları macun ile doldurulmalı ve zımparalanmalıdır.

İstenirse tüm yüzeye macun uygulanabilir. Macun kuruduktan sonra zımparalanmalı ve serbest tozlar yüzeyden alınmalıdır. Yüzey Akrikor Silikonlu Örtücü Astar uygulamaya hazır haldedir

Henüz Yorum Yapılmamış

Benzer 16 Ürün: